Miliony ludzi, którzy są właścicielami samochodów na obszarach z dużą liczbą gospodarstw domowych mniejszości etnicznych, mają karę w wysokości do 458 funtów w swoich składkach ubezpieczenia samochodowego, wykazały nowe badania.
Badanie autorstwa analityków danych Webber Phillips znalazło silny związek statystyczny między odsetkiem gospodarstw domowych mniejszości etnicznych w danym obszarze a kosztem ubezpieczenia samochodowego. Badanie stwierdzono do 12 milionów ludzi lub więcej niż jednego na pięciu mieszkańców Wielkiej Brytanii, zostanie zranione przez karę, która wynosi od 50 do 458 GBP.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Najtańsze samochody do ubezpieczenia
Badania, zlecone przez Thompsons Solicitors, wykorzystały dane dostarczone przez AA dla wszystkich 125 obszarów kodów pocztowych w Wielkiej Brytanii i stwierdziły sposób, w jaki ubezpieczyciele ustalili swoje składki „zdecydowanie wywołały nierówność wyniku ze szkodą dla BME [czarny i mniejszości etniczny] Grupy ”. Dodano, że„ firmy ubezpieczeniowe potrzebują pilnie, aby zbadać swoje procedury, aby wykazać, że nie nakładają one karki etnicznej ”.
Raport wskazał również, że te różnice cen ubezpieczeniowych nie mogą być uwzględnione według stawek przestępczości, strachu przed przestępczością, danymi roszczeń lub tego, jak zamożny jest ten obszar.
• Najbardziej renomowane samochody
Firmy ubezpieczeniowe: wyższe koszty z powodu „szeregu czynników”
Stowarzyszenie brytyjskich ubezpieczycieli zwróciło się do badań. James Dalton, dyrektor ogólnego ubezpieczenia w ABI, powiedział: „Ubezpieczyciele samochodów nigdy nie ustalili cen opartych na pochodzeniu etnicznym, ponieważ jest to zarówno etycznie błędne, jak i zabronione przez ustawę o równości z 2010 r. Premije są wyższe w niektórych częściach kraju Ponieważ koszty roszczeń są wyższe w niektórych częściach kraju.

Leave a Reply

Your email address will not be published.