Obecne represje rządowe samochodów i ciężarówek zobaczą kamery Anpr wyposażone w wykrywacze hałasu, testowanie innowacji, które mogą zobaczyć właścicieli samochodów z wydechami, które naruszają limity hałasu wydane z wydaniami Grzywny. Kierowcy, którzy odnawiają swoje silniki „poza granicami prawnymi”, będą również atakowani.
Wiadomość pojawia się po tym, jak Departament Dostarczał, że próbuje poradzić sobie z zanieczyszczeniem hałasem, że „czyni życie ludzi w dzielnicach w Wielkiej Brytanii absolutną nędzą”, testując kamery akustyczne w „kilku” miejscach w ciągu najbliższych siedmiu miesięcy. Chociaż w okresie próbnym nie będą wydawane grzywny, DFT usuwa, że ​​prototypowe wykrywacze szumu mogą być powiązane z kamerami automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) „aby pomóc egzekwować prawo”.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

• Najlepsze samochody sportowe i ciężarówki do zdobycia teraz
Istnieje około 8700 kamer ANPR obsługiwanych przez władze, a także rady w Wielkiej Brytanii, przy czym kamery wytwarzają 10 miliardów skanowania tablic rejestracyjnych rocznie, a także wydają około grzywny o wartości 472 milionów funtów w ciągu pięciu lat.
Sekretarz dostarczania, Chris Grayling, również deklaruje, że zanieczyszczenie hałasem ma „bardzo poważne skutki zdrowotne i dobrego samopoczucia”, podczas gdy DFT cytuje dowody, że narażenie na hałas jest związane z „atakami serca, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą typu 2, a także stresem”. Grayling dodał: „Patrzę w przyszłość, aby zobaczyć dokładnie, jak mogą działać te interesujące nowe kamery.
Obecny prawny limit hałasu dla samochodów i ciężarówek satysfakcjonujący typ typu wynosi 74 decybele, a także jest niezgodne z prawem dostosowanie układu wydechowego samochodu, aby uczynić go głośniejszym niż poziom, z którym przekazał zatwierdzenie typu. DFT jest usuwany, że jeśli akustyczne próby CAM zakończy się powodzeniem, sugeruje, że system zostanie ustalony, a także wdrażany w całym kraju.
Motocykliści będą również atakowani przez kamery, z dyrektorem naczelnym Stowarzyszenia Rynku Motocykli, Tony’ego Campbella, stwierdzając, że „nielegalne wydech dopasowane przez niektórych motocyklistów przyciągają niechciane sąsiedztwo motocyklowe, a także nie zrobić nic, aby promować wiele korzyści motocyklowych oferta.”
Czy uważasz, że wykrywacze hałasu na brytyjskich drogach to świetny pomysł? Zrozumiemy w komentarzach…

Leave a Reply

Your email address will not be published.